Budowlane usługi drogowe Śląsk

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w zakresie budowlanych prac drogowych w woj. śląskim. Wszystkie zlecenia realizujemy kompleksowo. Wykonujemy wszystkie niezbędne prace towarzyszące związane z realizacją prac ziemnych, montażem instalacji oraz wykonaniem niezbędnych usług związanych z kanalizacją sanitarną oraz deszczową.

Oferta - Budowlane usługi drogowe Śląsk

Prowadzimy kompleksowe wszelkie roboty drogowe, w tym m.in.:

 • korytowanie,
 • zabudowa konstrukcyjnych warstw nośnych,
 • montaż wszelkiej galanterii betonowej, w tym m.in.:
  • obrzeża chodnikowe,
  • krawężniki drogowe łukowe
  • krawężniki drogowe najazdowe),
 • odwodnienia powierzchniowe,
 • odwodnienia gruntowe,
 • wykonujemy nawierzchnie ścieżek i chodników brukowych.

Masz pytania do realizacji budowlanej usługi drogowej?

Korytowanie

Korytowanie to zdjęcie wierzchniej warstwy gleby odpowiadającej powierzchni przeznaczonej do ułożenia kostki. Zwykle usuwa się wierzchnią warstwę ziemi o grubości kilkudziesięciu centrymetrów.

Grubość usuwanego gruntu zależy od wielu czynników. Na przykład rodzaj gruntu, powierzchi na której ma być układany bruk oraz jaki ciężar ma na nim zostać umieszczony.

Na małych obszarach do wykopania rowu może wystarczyć łopata, ale na dużych działkach lepiej jest użyć spycharki. Dzięki temu łatwiej załadujesz odpowiednią glebę na ciężarówkę .

Dno wykopu należy wygładzić do poziomu przyszłego chodnika i umożliwić łatwe przesiąkanie wody.

Obrzeża trawnikowe

Obrzeża betonowe są ciężkie i trwałe. Zapewniają ochronę takich rzeczy jak kostka brukowa, ale także zapewniają czyste wykończenie wokół patio, chodników lub obszarów ogrodowych

Obrzeża trawnikowe występują w różnych formach i kolorach. Są odporne na czynniki atmosferyczne i chemiczne, ale ich montaż i transport jest trudniejszy niż tworzyw sztucznych.

Kompleksowe usługi budowlano-drogowe

Krawężniki drogowe

Krawężnik znajdujący się po zewnętrznej stronie nawierzchni wyłożonej kostką brukową może być wykonany z różnych elementów: krawężników klasycznych, palisad, kanałów odwadniających, trawników lub tej samej kostki, którą użyliśmy do wyłożenia terenu (jeśli ma kształt prostokątny lub kwadratowy ).

Jest to możliwe tylko w przypadku linii prostych. Sprawa staje się bardziej skomplikowana, gdy nasza ścieżka ma w pewnym momencie przebiegać po łuku. Ale dla nas to żaden problem.

Odwodnienia powierzchniowe i gruntowe

Główną funkcją systemu drenażowego jest szybkie odprowadzenie wody z powierzchni. Powierzchniami mogą być:

 • jezdnie i pobocza, pasy dzielące, skarpy, chodniki, drogi rowerowe, zatoki, parkingi, torowiska tramwajowe, a więc związane z drogamtory, równie stacyjne, perony, rampy kolejowe, urządzenia kolejowe;

 • powierzchnie płyt pomostów, kapy chodnikowe, elementy wyposażenia, powierzchnie na obiektach inżynierskich.

Zamów bezpłatną wycenę zlecenia